Filtreler

Şortlu Mayo Modelleri

Yüzmeye uygun malzemelerde tasarlanmış olan mayolar farklı tasarımlara sahiptir. Kadın mayo çeşitleri incelendiğinde tek kol, straplez, etekli, şortlu, toparlayıcı gibi mayoların olduğu görülür. Özellikle şortlu mayo modelleri vücut hatlarını çok fazla belli etmemesi nedeniyle daha fazla tercih edilir. Alt kısmı şort olarak tasarlanan bu modellerin vücutta kapattığı kısım diğerlerine göre biraz daha fazladır. Giyildiğinde vücudu tam sardığından dolayı kullanıcıların daha rahat hareket edebilmelerini sağlar.

Tüm şortlu mayo modelleri esnek yapıdaki kumaşlardan üretilir. Bu sayede yüzme sırasında mayonun buna engel teşkil etmesi önlenir. Alt kısmı şortlu olan mayoların üst bölümünde v yaka, askılı, yuvarlak yaka gibi yaka kesimleri kullanılır. Genellikle sırt kısmı açık olan kalın askılı mayolar standart modeldir ve daha fazla tercih edilir. Buna alternatif olarak v yaka ya da yuvarlak yaka olan şortlu mayo modelleri de daha toplu durması nedeniyle ilgi görür.

Şortlu Mayo Fiyatları

Mayo fiyatları diğer giyim ürünleri ile kıyaslandığında daha yüksek fiyat aralıklarına sahiptir. Bunun en önemli sebeplerinden biri mayoların özel kumaş türünden yapılıyor olmasıdır. Daha kaygan yapıda olan bu kumaşlar vücut sıcaklığını dengeler ve ıslandığında hızlı bir şekilde kuruma özelliğine sahiptir. Bu sayede denizden ya da havuzdan çıkıldığında kullanıcı uzun süre ıslak kalarak kendini rahatsız hissetmez. Özellikle yüksek kalitede şortlu mayo modelleri satın alındığında memnuniyet daha fazla olacaktır.

Fiyatlar günlük kullanım ve profesyonel amaçlı kullanılacak mayolar için birbirinden farklıdır. Sportif faaliyetlerde kullanılacak özel mayoları satın almak için fazla bütçe ayırmak gerekebilir. Bu tür modeller dünya genelinde ünlü markalar tarafından üretilir. Yerli ve yabancı markalarca üretilen tüm modellere online mağazadan ulaşmak mümkündür. Şortlu mayo modelleri için belirlenen fiyatlar birbiriyle aynı olmayacaktır.

Şortlu Mayoların Kullanım Avantajları

Deniz, havuz gibi alanlarda kullanım için uygun olan şortlu mayo modelleri geniş hareket imkanı sunması ile dikkat çeker. Güneşe karşı koruma sağlayan bu ürünlerin bazı özel bölgelerinde çift kat kumaş kullanılmıştır. Bu sayede her bir model daha uzun ömürlü hale gelir. Kumaşın kalın olması mayonun hızlıca kurumasına engel olmaz. Yüzme sırasında ağırlık hissi vermeyen tüm mayo modellerinde su itici özellik vardır. Böylece yüzerken kişi kendini daima hafif hisseder.

Şortlu mayo modelleri özellikle açık giyinmekten hoşlanmayan ya da kilo sorunu yaşayan kadınlar tarafından daha fazla ilgi görür. Kumaş kısmının fazla olması nedeniyle mayonun dikkat çekiciliği azalır ve giyen kadınlar kendini daha rahat hisseder. Bazı modellerde sırt, bel veya göğüs dekoltesi mevcuttur. Hangi modelin tercih edileceği kişisel zevke göre değişir.

En Trend Şortlu Mayo Çeşitleri

Şortlu mayo modelleri renk, tasarım, kalite ve fiyat gibi özellikler bakımından birbirinden ayrılır. Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken ilk nokta kalitedir. Mayo satın alındıktan sonra uzun yıllar boyunca kullanıldığından ve deniz suyu yıpratıcı olduğundan şortlu mayo modelleri kalitenin birinci sınıf olması önerilir. Bu amaçla ünlü markaların mayoları daha fazla tercih edilir. En çok ilgi gören modeller arasında kaliteli üst kısmı bikini tarzı mayolar yer alır.

Asimetrik kesimli, parlak, simli, sade ve pullu gibi farklı şortlu mayo modelleri de mevcuttur. Modası hiç geçmeyen bu modeller tek renk ya da çok renkli olabilir. Kilo sorunu yaşayanların koyu renklerde ve dikine çizgili olan modelleri tercih etmesi faydalı olacaktır. Bu tür detaylara dikkat etmek ideal görünümün yakalanmasını sağlar. Eğer ilk defa mayo alınacaksa siyah mayolar daima kurtarıcıdır ve her vücut tipi ile uyumlu olmasıyla bilinir.

Şortlu Mayonun Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Mayo ve bikinilerin bakımı kullanım ömrü açısından önemlidir. Çünkü deniz ve havuz suyu mayoların kısa sürede yıpranmasına neden olur. Aynı zamanda güneş kremleri de zamanla mayoya zarar verir. Bunları önlemek adına şortlu mayo modelleri kullanıldıktan sonra ilk olarak soğuk su ile durulanmalı, üzerinde biriken klor ve deniz tuzu akıtılmalıdır. Bu tür kıyafetlerin makinede yıkanması tavsiye edilmez. Aynı zamanda yıkarken kimyasal madde ve deterjan da kullanılmamalıdır.

Mayolar yıkandıktan sonra düz bir şekilde serilerek kurutulabilir. Asarak kurutmak şeklinin bozulmasına yol açabilir. Temizlik işlemi bitirildiğinde mayo ya da bikini kapalı plastik poşetlere koyulmamalıdır. Bu tür talimatlara dikkat edilmediğinde renk solması kaçınılmaz olacaktır. Özellikle parlak ve neon renklere sahip şortlu mayo modelleri için daha titiz davranmak gerekir.

Bir Şortlu Mayonun Kaliteli Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Deniz kıyafetlerini seçerken günlük giyim ürünlerine kıyasla daha dikkatli olunmalıdır. Şortlu mayo modelleri arasından seçim yapılacağında öncelikle kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Bunu anlamak için mayonun dikiş kısımlarına bakılabilir. Dikişlerin tamamı sağlam ve düzgün olmalıdır. Böylece mayonun kullanım ömrü uzayacaktır.

Kalite denildiğinde mayonun kumaş türü akla gelen diğer özelliktir. Genellikle mayo ve bikini kumaşlarında lycra ya da mikrofiber kumaşlar tercih edilir. Böylece tüm şortlu mayo modelleri daha konforlu hale gelir. Kaliteli bir mayo renk solmasını önleyen boyalardan üretilmiş olmalıdır. Böylece denize girildiğinde rengi hep aynı kalacaktır. Genellikle şortlu mayo modelleri ile tuzlu suda geçirilecek vaktin daha kısa tutulması tavsiye edilir. Tuzlu suya aşırı maruz kalan mayolarda renk solması daha sık görülecektir.

Vücut Tipine Göre Mayo Modelleri Seçimi Nasıl Olmalı?

Şortlu mayo modelleri her vücut tipine uygun olmayacaktır. Bu tür modeller genellikle kilo sorunu yaşayanlar tarafından tercih edilir. Zayıf kadınlar için model seçeneği her zaman daha fazladır. Bu durumda renk seçimi konusunda da rahat davranılabilir.

Geniş basenleri olan kadınlar için kasık bölgesindeki dikişleri sert olan şortlu mayo modelleri idealdir. Böylece mayonun toparlayıcı özelliği daha fazla olacaktır. Kilo sorunu yaşayanların ve elma tipi vücut şekline sahip olanların ekstra şekillendirici kesimlere sahip mayoları seçmeleri önerilir. Farklı mayo çeşitlerinin olması sayesinde vücutta öne çıkarılmak istenen bölüme göre dekolte tercih edilebilir. Örneğin sırt kısmında fazlalığı olmayan kadınlar sırt dekolteli şortlu mayo modelleri rahatlıkla kullanabilirler.

Devamını Oku